Събития
Глен Хюз представя в България „Гласовете на рока със симфоничен оркестър“
Уникалното шоу с музиката на Deep Purple „ще запали“ Зала 1 на НДК на 18 февруари 2025 г.
Феновете на рока и класиката вече може да запазят в календара си първата култова дата за новата година. По покана на „Кантус Фирмус“ на 18 февруари 2025 г. Глен Хюз ще представи в България мегаспектакъла „Гласовете на рока със симфоничен оркестър“.
Глен Хюз е легендарен британски рок музикант, певец, басист и композитор, известен със завладяващия си глас и участие в Deep Purple, Trapeze и Black Country Communion, както и с успешната си солова кариера. За специалното събитие в България той ще излезе на сцена заедно с оркестър „Кантус Фирмус“, който през 2023 година разтърси българската публика с „Концерт за група и оркестър от Джон Лорд и музиката на Deep Purple“ в две напълно разпродадени последователни дати.

Изключителният артист идва за пръв път у нас в подобна музикална комбинация и със заявката залата да е препълнена ‒ както винаги. Публиката в НДК ще чуе по неповторим начин Highway Star, Mistreated, Burn и още от великите рок песни за всички времена.
За специалната вечер Глен Хюз събира мастита компания. На сцената в Зала 1 с него ще излязат: Кайтнер Зи Дока ‒ китара, и Бернхард Велц ‒ ударни (свирили с Брус Дикинсън и Джон Лорд), както и Ернесто Геци ‒ клавишни, познат от участията си с Ерос Рамацоти или Gotthard.

Към тази супергрупа се присъединява като диригент мултиинструменталистът Стийв Бентли Клайн, а спектакълът е по идея на майстора в сценичните предизвикателства Бернхард Велц.
„Гласовете на рока със симфоничен оркестър“ е едно от най-посещаваните събития в Европа за 2024 година и ще е в България на: 18 февруари 2025 г./ зала 1 НДК

Новини
Българска следа в световната денс сцена: EXPOSƎ стават новото лице на GARCIA
След повече от десетилетие търсене на точните артисти, световноизвестният музикален проект GARCIA открива своето ново поколение – и то идва от България. С приноса на мениджъра Йонка Максимова групата EXPOSƎ официално е избрана за новото лице и новите изпълнители на формацията, поставяйки началото на силно международно присъствие с български почерк.
Зад проекта стои утвърденото име на композитора и продуцент Франки Мюлер – създател на култовите C-Block и GARCIA, чиито хитове оглавяват класации като Billboard и продължават да звучат по клубове и радиа и до днес. Парчета като „So Strung Out“ и „More and More“ са част от златния фонд на евро-денс сцената – енергия, която сега ще бъде пренесена в нова ера с EXPOSƎ.
С подписването на договор между Мюлер и българската формация започва активна съвместна работа, която вече привлича вниманието на международната музикална индустрия. EXPOSƎ не просто се присъединяват към GARCIA – те стават нейният нов глас и лице пред глобалната публика.
На 15 август EXPOSƎ ще излязат на сцената като част от GARCIA
Първият силен знак за това ново начало вече е факт – дебютният сингъл, продуциран от Мюлер, носи заглавието „Ven pa’ acá“. Песента е замислена като своеобразен музикален мост между GARCIA и EXPOSƎ – среща между утвърдения денс почерк и свежото звучене на новото поколение.
Проектът има и своята международна заявка – премиерното му изпълнение е планирано в Румъния, в рамките на фестивала Nibiru Festival. За да предадат автентично испанския дух на парчето, артистите от EXPOSƎ дори преминават през специални уроци по езика – детайл, който подсказва амбицията за глобално звучене и професионален подход.
Големият дебют на новия състав няма да закъснее. На 15 август EXPOSƎ ще излязат на сцената като част от GARCIA в рамките на едно от най-мащабните музикални събития на лятото. Фестивалът събира впечатляващ лайнап от световни звезди, сред които Timbaland, Tyla, Ja Rule и Busta Rhymes.
На същата сцена EXPOSƎ ще споделят пространство с емблематични имена от 90-те и началото на новия век като Haddaway, Technotronic, Nana и Ice MC – артисти, оформили звученето на цяло поколение.
Това участие не е просто концерт. Това е символичен мост между златната ера на денс музиката и нейното съвременно звучене. А EXPOSƎ са точно в центъра на този преход.
С нова енергия, международен екип зад гърба си и сцена, която не познава граници, българската група прави крачка, която рядко се случва – от локален талант към глобален проект със сериозен потенциал.
И ако до вчера GARCIA търсеше своето ново лице, днес вече е ясно – то говори на български, но звучи на световно ниво.
Новини
Музикално прераждане на Сантра. Концерт, който ще изненада всички
Сантра подготвя специална среща с публиката, която ще постави начало на нов етап в нейната кариера. На 15 май от 20:00 ч. в клуб Строежа изпълнителката ще излезе на сцената с първия си акустичен концерт, обещаващ да разкрие една по-дълбока, искрена и емоционална страна от нейния музикален свят.
Събитието се очертава като магична вечер, в която добре познатите хитове на Сантра ще прозвучат по напълно нов начин чрез специално подготвени акустични аранжименти. Публиката ще има възможност да чуе любими песни, пречупени през нова музикална емоция, която носи усещане за близост, топлина и неподправена енергия.
Освен познатите парчета, Сантра ще представи и чисто нова музика за първи път пред публика, което превръща концерта в ексклузивно преживяване за всички присъстващи. Това ще бъде момент, в който феновете ще станат част от следващата глава в артистичното ѝ развитие.
На сцената до нея ще застанат изключителни музиканти
Калоян Минчев на барабани
Константин Ковачев на китара
Михаил Филипов на клавири
Петър Манджуков като беквокал
Заедно те ще създадат жива, динамична и въздействаща атмосфера, която ще подчертае силата на акустичното звучене и ще даде нов живот на всяка песен. Певицата загатва и за специални гост звезди, които ще се присъединят към нея на сцената, добавяйки още изненади и емоции към вечерта.Този концерт не е просто музикално събитие, а преживяване, което събира минало, настояще и бъдеще в едно. Среща, която обещава да бъде интимна, силна и вдъхновяваща.Билетите се очаква да предизвикат сериозен интерес, а местата са ограничени. За всички, които искат да усетят Сантра по нов начин и да бъдат част от тази специална вечер, 15 май е дата, която не бива да се пропуска.
Билети: https://www.eventim.bg/event/stroeja-presents-santra-клуб-строежа-21586441/
Линк към събитието в FACEBOOK : https://www.facebook.com/events/1662036584841288

Новата музика
Кои са големите победители на „Златни патета“ 2026
Роби, Мона, Графа и Керана и космонавтите сред отличените на една от най-шумните музикални вечери този сезон

Бар Петък трудно побра всички, които искаха да са част от „Златни патета“ 2026. Още преди началото пространството беше изпълнено, а през цялата вечер потокът от хора не спря. Музика, светлини и разговори се смесваха с аплодисменти и спонтанни реакции от публиката, която този път не беше просто зрител, а активна част от случващото се.
Наградите, определени изцяло чрез гласуване, отново очертаха пъстра картина на сцената. Роби беше сред най-обсъжданите имена на вечерта с отличията „Паток 2026“ и „Бийт паток 2026“. Мона взе „Женско пате 2026“, а Жлъч получи „Генгста паток 2026“.


Цар Плъх спечели категорията „Новоизлюпено 2026“, а Керана и космонавтите, които бяха сред отличените и миналата година, отново се качиха на сцената за „Off-дъ-ято патета 2026“. В категория „Парти пате 2026“ най-много гласове събра Kokosi.
Сред проектите, които се откроиха през последните месеци, Nicka взе „Пате хит 2026“ с „Пак си тук“, а „Синергия“ на Графа беше отличен като „Пате албум 2026“. „Как“ на Молец и Роби спечели „Видео пате“, а „Нито миг“ на Графа и Дара Екимова беше избран за „Пате дует 2026“. В категория „Метъл пате 2026“ отличието отиде при Teraflofa.
Победителите на „Златни патета“ 2026 бяха определени от публиката
Сред връчващите се качиха имена като Васил Върбанов, Митко Кърнев, Влади Михайлов и Ndoe, както и още добре познати лица от музикалния и културния живот у нас. Те внесоха настроение с импровизации и шеги. Водещите Димитър Павлов, Никола Стоянов и Боян Бочев водеха церемонията свободно и с чувство за хумор. С лекота преминаваха от обявяване на връчващи към разговори на сцената, включваха публиката и не пропускаха възможност за закачка.


Концепцията на събитието, вдъхновена от MTV Unplugged, заложи на по-близък и директен контакт с присъстващите. В този дух прозвучаха и акустичните версии на Nikolina NU, SUNBLINDS и Ерсин, които допълнително вдигнаха градуса. Публиката реагираше на всяко изпълнение, а телефоните в ръцете оставаха вдигнати почти през цялото време.
В един момент вече не се усещаше разлика между сцена и публика. Хората се поздравяваха, снимаха и обсъждаха победителите. Събраха се различни стилове и вкусове, обединени от музиката и желанието да бъдат част от нея. Паралелно с атмосферата в клуба, много хора следяха случващото се и онлайн в YouTube и в официалните канали на Бар Петък.
-
Новата музикапреди 2 месеца„Разходка“ на Калоян Куманов – музика, която говори на всички езици
-
Новинипреди 2 месецаМузикално прераждане на Сантра. Концерт, който ще изненада всички
-
Новата музикапреди 1 месецЕлия Тодорова се завръща с най-личния си сингъл „Беше през април“
-
Новинипреди 1 месецБългарска следа в световната денс сцена: EXPOSƎ стават новото лице на GARCIA
-
Новата музикапреди 3 седмициВсички искаме „Нишан“: DIA връща силата на любовния знак, който решава съдби
-
Новинипреди 1 месецНай-дълго на върха: Борис Илиев с ключово отличие от БНР Топ 20
-
Любопитнопреди 2 месецаKristinSax превръща флейтата в героиня на „Розови очила“
-
Новата музикапреди 3 седмициБорис Илиев представя „Различни времена“


